Úvod > Aktuality > Adaptační program pro tříleté děti od září 2018

Adaptační program pro tříleté děti od září 2018

Adaptační program na školní rok 2017 - 2018

1. -  3. den (3. - 5. 9. 2018) – 7:00 – 10:00 s rodičem -  po svačince se jde domů
4. – 5. den (6. – 7. 9. 2018) – 7:00 – 12:00 bez rodiče
– rodič na telefonu – po obědě se jde domů
Další týden  (10. – 14. 9.2018) – 7:00  - do max. 16:00 hodin bez rodiče
Další týden a dále  - běžný provoz 7:00 – 17:30 dle možností rodiny

Příchod do školky je možný 7:00 – 8:15 každý den i v době adaptace.

Adaptační program je platný pro všechny děti, které nastupují do třídy Berušek. Adaptační program je vytvořený jako pomoc při usnadnění prvních krůčků dítěte do organizovaného zařízení.

Tato situace je pro dítě úplně nová a neznámá, může vyvolávat strach a úzkost. Převážná většina malých dětí se obává toho, že jejich milovaní rodiče jej odložili a už si pro něj nikdy nepřijdou.

Vaše děti ještě nemají zkušenost s mateřskou školou, neznají nové prostředí, děti, zaměstnance ani to jak probíhá ve školce, nevědí, že dostanou svačinu a oběd, nikdy nejedli naše pomazánky a nepili náš čaj, nečůrali na našich záchodkách, nehráli si s našimi hračkami – umožňujeme jim třídenní adaptaci s Vámi, jejich nejbližšími a nejmilovanějšími osobami, kterým věří a se kterými jdou kamkoliv.

Pomozte tedy svým dětem vše nové v klidu poznat a prožít s Vámi, aby jejich vstup do školství byl co nejharmoničtější a podpořil vytvoření dobrého vztahu ke vzdělávání.

Naše paní učitelky jsou připravené na Vaše dotazy a vítají spolupráci.

Rodiče může zastoupit jiný pověřený, ale pro dítě známý člen rodiny, nebo přítel rodiny. Rodiče platí pouze vyčerpané obědy. Školné se během adaptace nekrátí.

V Praze dne  2. 5.2018

Bc. Jana Hegerová, ředitelka MŠ Masná