Úvod > Aktuality > MŠ Masná je od pondělí 16. 3. 2020 UZAVŘENA !

MŠ Masná je od pondělí 16. 3. 2020 UZAVŘENA !

13. 3. 2020

Vážení rodiče, oznamujeme, že Mateřská škola Masná je od pondělí 16. 3. 2020 uzavřena kvůli ochraně zdraví před koronavirem až do odvolání
z rozhodnutí MČ Praha 1 ze dne 13.3.2020
Informace o ošetřovném pro rodiče dětí do 13 let věku:

Proces žádostí o ošetřovné: Nyní stačí, aby škola vyplnila tiskopis Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření zařízení
a emailem jej zašleme rodičům. Rodiče si jej vytisknou, dovyplní, podepíší a vyfotí a zašlou jej mailem zaměstnavateli.
RODIČE MUSÍ O VYPLNĚNÝ TISKOPIS O OŠETŘOVNÉ  POŽÁDAT MATEŘSKOU ŠKOLU MASNÁ SAMI  NA:   skolka@msmasna.cz
V emailové žádosti uveďte jméno dítěte, jeho rodné číslo a podepište se celým jménem a uveďte v jakém jste  s dítětem vztahu (matka, otec, poručník,...). Děkuji za pochopení, mateřská škola musí prokazatelně vydávat potvrzení pouze oprávněným osobám.
Tiskopis si můžete předvyplnit (jméno dítěte, jeho rodné číslo, jméno žadatele). Tiskopis je uveden na konci tohoto článku.

Pokud má škola nebo rodič elektronický podpis, je dobré jej použít, ale i bez něj je celý proces v pořádku.

Váš zaměstnavatel takovou žádost spolu s dalšími podklady předá okresní správě sociálního zabezpečení buď datovou schránkou, nebo mailem s elektronickým podpisem.

Tiskopis žádosti o ošetřovné:
mvencova_20200310141342.002.002.pdf

11. 3. 2020

Vážení rodiče

Zřizovatel naší mateřské školy ÚMČ Praha 1 doporučuje rodičům dětí v MŠ zůstat s dítětem doma.  Prozatím není uzavření MŠ Masná nařízeno žádným nadřízeným orgánem, takže rozhodnutí je na Vás. Až do odvolání nebudou probíhat žádné zájmové kroužky.

- jsou zrušeny veřejné společenské, kulturní, sportovní akce nad 100 účastníků -  je zrušena výuka za osobní přítomnosti žáků (zrušeny také družiny, kroužky, školní obědy, činnost ZUŠ, DDM...)
- ředitelé o opatřeních informují e- mailem, na webu školy, vývěsem  na dveřích, viditelně u vstupu do budovy apod.
- zřizovatel nařizuje zrušit veškeré plánované výjezdy, výměny - tuzemské i zahraniční žáků i pedagogů - finanční kompenzace bude řešena následně
- zřizovatel nařizuje zrušit akce ve školách - Dny otevřených dveří, zkoušky nanečisto apod.
- zřizovatel doporučuje ukončit již probíhající pobyty žáků na akcích organizovaných školou (lyžařský kurz, škola v přírodě).
- pedagogové - náhradní práce z domova, překážka na straně zaměstnavatele, zadávání úloh žákům, (mail, skype, Bakaláři, webové prostředí škol)
- nepedagogové - mohou být přítomní ve škole (kanceláře - sekretariát, školník), případně náhradní práce
- zákonní zástupci - při plošném opatření škola potvrzuje "Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let" - viz příloha (lze stáhnout na stánkách ČSSZ)., jinak domluva s jejich zaměstnavatelem (home office..)

Výše uvedené postupy jsou plánovány po dobu trvání mimořádných opatření MZ (předpoklad do konce března 2020).

Další dokumenty:
Karantena_a_osetrovne.pdf

Informace k mimořádnému opatření ministerstva zdravotnictví k uzavření škol.pdf

Mimořádné_opatření_-_uzavření_základních,_středních_a_vysokých_škol_od_11._3._2020.pdf

Mimořádné_opatření_-_zákaz_konání_akcí_nad_100_osob_od_18_hodin_dne_10._3._2020_-.pdf